Anasayfa » Duyurular » 2017-2018 AKADEMİK YILI MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI İLANI
2017-2018 AKADEMİK YILI MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI İLANI

2017-2018 Akademik Yılı Mevlana Değişim Programına 27 Şubat - 3 Mart  2017 arasında başvuru yapılabilecektir. 

Başvuru Koşulları:

1.       Yurtdışındaki Yükseköğretim Kurumlarına gidecek olan öğrencilerin gidecekleri ülkenin vatandaşı olmamaları ve Üniversitemize gelecek olan öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmamaları gerekmektedir.

2.    Ön lisans ve lisans öğrencilerinin genel akademik not ortalamasının dört üzerinden en az iki buçuk olması (2.5/4.00) olması gerekmektedir.

3.    Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin genel akademik not ortalamasının dört üzerinden en az üç olması (3.00/4.00) olması gerekmektedir.

4.     Yabancı Dil Yeterlilik düzeyi 50’dir (Toefl iBT için 60 ).  Yabancı dil düzeyi 50'nin altında olan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. 

 

Başvuru için gerekli belgeler- Öğrenci

1- Aday Öğrenci Başvuru Formu  (Formu bilgisayar ortamında doldurup, renkli çıktısını alınız, ve lütfen fotoğraf alanına fotoğraf YAPIŞTIRMAYINIZ!) 

3- Transkript (En son bitirdiğiniz yarıyıl değerlendirmesini içeren güncel transkript kabul edilecektir)

4- Nüfus cüzdanı fotokopisi

5- Yabancı dil belgesi (son iki yıl içinde alınmış, tercih edilen Üniversitenin/Üniversitelerin öğrenim diline ait, YDS veya TOEFL-IBT belgesi)

 

Öğretim elemanları başvuru için Dış İlişkiler Ofisi ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

 

Yabancı Dil Belgesi olmayan öğrenciler için Yabancı Diller Yüksekokulunca İngilizce sınavı yapılacaktır. Dil yeterliliği olmayan öğrencilerin bu sınava mutlaka girmeleri gerekmektedir. ( Sınav tarihi en kısa zamanda açıklanacaktır. )

Öğrenciler %50 Genel Not Ortalaması ve %50 Yabancı Dil Puanı ile oluşan Mevlana Puanına göre değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru için gerekli olan belgeler 27 Şubat  - 3 Nisan 2017 tarihleri arasında Mimar Sinan Kampüsü Dış İlişkiler Ofis Uzmanı Alev Cuydur’a şahsen teslim ediniz.

Detaylı bilgi için mevlana.btu.edu.tr adresini ziyaret ediniz.

Sorularınız için mevlana@btu.edu.tr'ye e-mail atabilirsiniz.