BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ


BTÜ Öğrencileri Keyifli Bir Gün Geçirdi

Yayın Tarihi : 24 ŞUBAT 2014, Pazartesi


   Bursa Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz ay açılan Bilim ve Teknoloji Merkezini ve “Bilimin Sultanları” Sergisini gezen Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Hazırlık Sınıfı öğrencileri keyifli bir gün geçirdi.

   Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şule Altun ve Prof. Dr. Arif Karademir’inde katıldığı gezide Üniversite öğrencileri merkezde bulunan 200'den fazla deney düzeneği, uzay ve havacılıkla ilgili bölümleri, planetaryum ile 3 boyutlu video duvarını inceledikten sonra "Bilimin Sultanları Sergisi’ni ziyaret ettiler.

   Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Bilim ve Teknoloji Merkezi ile “Bilimin Sultanları” Sergine yapılan gezi hakkında görüşlerini belirten Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, araştırma faaliyetlerini görev edinmiş bir teknik üniversitenin öğrencilerine bilimin eğlenceli yanlarını göstermek açısından yararlı bir faaliyet olduğunu söyledi. Bursa’ya Bilim ve Teknoloji Merkezini kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür eden Prof. Dr. Sürmen “Üniversitemizde öğrencilerimizin bilgiyle hayata dokunmalarını ve bilgiyi pratikle pekiştirmesini sağlayacak eğitim ve öğretim ortamı hazırladık. Bizler bilimi yaşayarak, deneyerek öğretmek peşindeyiz. Öğrencilerimiz üniversite bünyesinde kurduğumuz laboratuvarlara deney yapma imkânlarına sahipler. Ancak bu gezi sayesinde, geleceğin mühendisleri BTÜ’lülerin zaten var olan bilim sevgilerini daha ileri boyuta taşıyarak hedefimiz olan girişimcilik ruhu kazandırmak anlamında önemli bir adımdır. Öğrencilerimiz bilimin ışığında pozitif düşünen, proje üretebilen, ürettiği projeyi gerçekleştiren genç mühendisler olarak BTÜ’den mezun olacaklar” dedi.